Jak płacić niższe podatki

ści gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków. Oprócz obsługi klientów, działań marketingowych i innych niezbędnych dla istnienia firmy spraw, należy także zająć się księgowością. Istnieją różne formy księgowania w zależności

Jak płacić niższe podatki Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Wybór rodzaju księgowości dla działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków. Oprócz obsługi klientów, działań marketingowych i innych niezbędnych dla istnienia firmy spraw, należy także zająć się księgowością. Istnieją różne formy księgowania w zależności od rodzaju firmy, takie jak ryczałt czy książka przychodów i rozchodów. Jeśli nie jesteśmy biegli w tej dziedzinie, warto zasięgnąć porady profesjonalnej firmy zajmującej się rozliczeniami. Pozwoli nam to uniknąć wielu stresów spowodowanych niejasnymi przepisami prawa oraz wieloma obowiązkami, jakie ma firma wobec urzędów. Warto więc oddać się w ręce profesjonalistów.


Rachunkowość dla żółtodziobów

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, z pewnością sen z powiem spędza Ci prowadzenie księgowości firmy. Jest to zajęcie wymagające dużej dokładności, terminowości, a także znajomości przepisów prawa. Jeśli dziedzina ta jest Twoją słabą stroną, możesz skorzystać z różnego rodzaju szkoleń z prowadzenia księgowości. Są to zarówno szkolenia kilkudniowe, weekendowe, jak i szkoły kilkuletnie. Możesz także zaopatrzyć się w specjalistyczne poradniki, które pomogą Ci zdobyć informację z tego zakresu. Zdobywając fachową wiedzę będziesz mógł w sposób profesjonalny i bezpieczny zarządzać księgowością swojej firmy, a żadna kontrola nie będzie dla Ciebie stresem.


Value Added Tax

Podatek od towarów i usług, PTU (ang. Value Added Tax, VAT) ? podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu.

W Polsce został wprowadzony przez ustawę z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. z 1993 r. Nr 11, poz. 50). Jednak konieczność harmonizacji polskiego prawa podatkowego z prawem UE zmusiła polskiego ustawodawcę do uregulowania tej kwestii w nowej ustawie o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054).

Twórcą koncepcji tego podatku był niemiecki przedsiębiorca Carl Friedrich von Siemens, który w swoich pracach z 1920 roku wyłożył jego ideę1, ale powszechnie za twórcę VAT uważany jest francuski ekonomista Maurice Lauré2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug



© 2019 http://dzieciecyswiat.waw.pl/